Brydżowa

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – umiejących już lub chcących się nauczyć – do gry w brydża. Gramy w każdy wtorek od godz. 16,30 do godz 20 -tej w sali spotkań Domu Kultury. Brydż pomaga zachować jasność umysłu aż do ostatnich lat życia. Jest znakomitym treningiem umysłu i dostarcza pewnej adrenaliny. Warto spróbować. Na pewno można się nauczyć gry w brydża w każdym wieku. Czekamy na chętnych. Miło nam będzie powitać w naszej sekcji nowe osoby. Można przyjść popatrzeć. Zapraszamy.

Z bliższymi informacjami prosimy zapoznać się na stronie sekcji brydżowej klikając na poniższe zdjęcie

 

Poniżej kronika wydarzeń brydżowych

Dnia 18.04.2009r grupa brydżowa (3 pary) uczestniczyła w turnieju brydżowym Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Międzychodzie. Nasi brydżyści (jako uniwersytet) zdobyli I miejsce uzyskując nagrodę – puchar, a poza tym para (Halinka Harłos i Waldek Ignaszewski) zdobyła III miejsce.

Dnia 24.04.2010 r.sześcioosobowa grupa brydżowa uczestniczyła w III Wielkopolskim Turnieju Brydża Sportowego. Skład reprezentacji: Mirka, Halinka, Zosia, Wiesiu, Waldek, Zdzisiu. Nasza para Wiesiu Jabłoński i Zdzisiu Rudnicki zajęli I miejsce i otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. W drodze powrotnej były postanowienia – dalej doskonalić rozgrywki.

W dniach 07.05. – 09.05.2010r 6-osobowa grupa brydżowa (Mirka, Halinka, Teresa, Zosia, Bogdan, Zdzisiu ) uczestniczyła w warsztatach brydżowych organizowanych przez UTW Leszno. Warsztaty odbyły się w Borowicach koło Karpacza. W przerwach między rozgrywkami były spacery na świeżym powietrzu. A pogoda była cudowna.
Na zakończenie warsztatów było wspólne zdjęcie przed ośrodkiem.

Dnia 14.07.2010r Zarząd spotkał się z grupą brydżystów. Celem spotkania było złożenie gratulacji kolegom Rudnickiemu i Jabłońskiemu za zajęcie I miejsca (w kategorii „pary”) w rozgrywkach brydżowych w Międzychodzie

W dniach 12 -14.11.2010r z inicjatywy naszej sekcji brydżowej odbyły się wyjazdowe warsztaty brydżowe. Nasze zaproszenie przyjęło UTW Leszno. Byliśmy w Przesiece. Wolsztyn reprezentowały 4 osoby – Mirka, Gabrysia, Zosia i Bogdan. Leszno reprezentowane było przez 9 osób. Warsztaty trwały do późnych godzin wieczornych. Wspaniała integracja – to ogólne stwierdzenie wszystkich. W drodze powrotnej do domu zwiedzaliśmy wspólnie późnoromański kościół z XIII w w Świerzawie.

Dnia 16.04.2011 sekcja brydżowa (Mirka,Zosia, Halinka, Basia, Gabrysia,Waldek) brała udział w IV Wielkopolskim Turnieju Brydżowym w Międzychodzie. Zgłoszone drużyny walczyły o puchar przechodni Prezesa UTW w Międzychodzie. I miejsce zdobyło UTW Międzychód.

Dnia 02.05.2011r w sali „Bez Atu” WDK odbył się turniej brydżowy o puchar Burmistrza Wolsztyna.Turniej był przygotowany przez Wolsztyńskie Koło Brydżystów. Do turnieju zostali zaproszeni nasi brydżyści oraz z UTW Leszno.Z naszego UTW uczestniczyło 7 osób, natomiast z UTW z Leszna 4 osoby. Nagrody zdobyli: Basia i Piotr z UTW Leszno oraz Feliks i Jerzy z Wolsztyńskiego Koła Brydżystów. Ten turniej to kolejne nasze doświadczenie, bo w brydżu ważne to aby jak najwięcej rozgrywać.

Dnia 05.11.2011r. w miejscowości Popowo Stare odbył się organizowany przez UTW Leszno Turniej Brydżowy z okazji Święta Niepodległości. Z naszego UTW brały udział 4 osoby (Basia, Gabrysia, Mirka, Zosia). Z przyjemnością informujemy, że para Basia Ertel i Gabrysia Szrama zajęły I miejsce. Gratulujemy. [tekst i zdjęcia Z.Stępczak]

Dnia 29.11.2014r

Podobnie jak w ubiegłym roku, przystąpiliśmy do organizowanych przez UTW  Międzychód rozgrywek Małej Ligii Brydżowej. Oprócz Międzychodu i Wolsztyna, w zawodach udział biorą sekcje brydżowe UTW z Piły, Leszna i Obornik.
Pierwsze spotkanie z udziałem naszej drużyny odbyło się 29 listopada br w sali Bez Atu Wolsztyńskiego Domu Kultury. Miło nam poinformować, ze mecz zakończył się zwycięstwem naszych zawodników nad drużyną z Obornik stosunkiem punktów 11:9.[tekst Gabriela Szrama]

18.12.2014

W dniu 18.12.2014 nasi brydżyści wzięli udział w drugim z kolei meczu małej ligi. Mecz odbył się w Międzychodzie, wzięły w nim udział pary Barbara Ertel i Jerzy Adamczak oraz Gabriela Szrama i Ryszard Wojtowicz. Z przyjemnością informuję, że pokonaliśmy drużynę gospodarzy 18:2.
Następny mecz gramy z drużyną z Leszna.

10.01.2015

W sobotę 10-go stycz­nia 2015, w sali Bez Atu WDK, odbył się kolejny mecz małej ligiUTW. Tym razem gości­li­śmy dru­żynę z Leszna. Byli to zaprzy­jaź­nieni z nami Basia i Piotr Kacz­mar­ko­wie oraz sze­fowa UTW Leszno Mary­sia Zie­lony z mężem Andrze­jem, sędzią bry­dżo­wym.
Z naszej strony udział wzięły pary : Basia Ertel– Jurek Adam­czak i Gabriela Szrama– Ryszard Woj­to­wicz. Miło nam poin­for­mo­wać, że mecz wygra­li­śmy sto­sun­kiem punk­tów 14–6. Sędzio­wał nasz nie­za­wodny Piotr Ertel.

net001

 

Info 1

Zakończyły się zmagania Małej Ligii Brydżowej organizowane przez UTW  Międzychód. W końcowej klasyfikacji, po rozegraniu 8 meczów, nasza drużyna zajęła 3 miejsce. Wyprzedzili nas zawodnicy z Obornik i Piły. Gratulujemy zwycięzcom i już cieszymy się na przyszłoroczne rozgrywki.

Info 2

Jak co roku, wzięliśmy udział w turnieju brydżowym organizowanym przez UTW Międzychód. Turniej odbył się 18 kwietnia, a grały pary:
Mirosława Sempołowicz- Zofia Stępczak,
Barbara Ertel- Feliks Wojciechowski oraz
Bogdan Suwała- Edward Ryczek.

Info 3

Miło nam powiadomić, że otrzymaliśmy z Polskiego Związku Brydża Sportowego dotację w postaci materiałów do gry w brydża. Są to karty do gry, kasety do kart, kasety licytacyjne oraz książki do nauki gry. Wszystko to zostało zakupione ze środków Unii Europejskiej w ramach promocji brydża wśród seniorów. Systematyczna gra zapobiega bowiem procesom starzenia mózgu! /Tekst – Gabriela Szrama/

Info 4

W dniu 29 maja odbył się trzeci już turniej brydżowy UTW. W turnieju wzięły udział drużyny z Międzychodu, Leszna, Piły, Zielonej Góry, Obornik Śląskich i Wolsztyna. Z przyjemnością informujemy, że pierwsze miejsce zajęła nasza para – Barbara Ertel i Tadeusz Rudziński .Gratulujemy!